SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu Ürojinekoloji Merkezinde; kadınlarda görülen idrar kaçırma, genital organ sarkmaları (rahim sarkması, idrar torbası sarkması, bağırsak sarkması), genital bölge fonksiyon ve şekil bozuklukları, değerlendirilip tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

İdrar kaçırma, kadınlarda sık görülen hastalıklar arasındadır. Özellikle menopoz sonrası iki kadından birinde görülmektedir. İlerleyen yaş, zor doğumlar ve kronik sistemik hastalıklar ile birlikte genital organlarda sarkmalar ve şekil bozuklukları gelişebilir.

Bu hastalıklar yaşam kalitesini ve cinsel fonksiyonları bozmaktadır. İdrar kaçırma, organ sarkması ve genital bölge şekil bozuklukları halk arasında utanılan hastalıklar grubuna girmektedir.

Hastaların şikayetlerini rahatlıkla söyleyemediği ve hangi merkeze gideceğini bilemediği bir durumdur. Bu durum hastalığın tedavisini geciktirmekte ve hastaları ciddi sıkıntıya sokmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu Ürojinekoloji Merkezinde bu hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet vermektedir.

Ürojinekoloji Merkezi bünyesinde şu branşlar görev almaktadır:

Kadın Doğum
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Nöroloji
Üroloji
Psikiyatri
Radyoloji   

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44
 

Ürojinekoloji Merkezi Bölümü Doktorları