ACIBADEM HAYAT www.acibadem.com.tr https://www.acibadem.com.tr/hayat
 • Bu estetik yöntemler ile 30lu yaşlarınıza geri döneceksiniz

  Genç yaşlarda cildimiz pırıl pırıl parlıyor. Ancak yaş ilerledikçe pürüzsüz cildimize çizgiler ve kırışıklar oturmaya başlıyor. Zamanla cilt kuruyup matlaşıyor. Alında, aşağı doğru düşen kaşlar arasında ve göz çevresinde kırışıklıklar oluşuyor. Dudaklarda çizgiler belirirken hacim kayboluyor. Yanaklar da dolgunluğunu yitirince estetikten uzak, kare bir yüz ortaya çıkıyor. Kırışıklıklar özellikle 40’lı yaşlardan sonra pek çok kadını aynaya küstürebiliyor. Ancak küçük estetik uygulamalar aynalarla tekrar barışmanızı sağlayabiliyor. Hatta bu estetik yöntemler yaş takviminizi 5-8 yıl geriye sardırabiliyor. 30-60 dakikada uygulanan ve günlük hayatta size engel oluşturmayan küçük dokunuşlarla doğal bir görünüme kavuşabiliyorsanız. Acıbadem Bakırköy Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Dr. Abdullah Etöz, kırışıklara karşı birlikte savaş açabileceğiniz basit estetik uygulamaları anlattı ve önerilerde bulundu.


  Küçük ama etkili estetik dokunuşlar


  Çizgileri botoks ile yok edin

  Botoks kaslarda geçici olarak kasılmayı engelliyor. Göz kenarı çizgilerinde (kaz ayakları), mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan alın çizgilerinde, kaş çatma çizgileri ve dudak üzerindeki çizgilerin düzeltilmesinde etkisi büyük. Burun kenarlarındaki ince katlanmalar ile boyun bantlarında da etkili oluyor. Bunların yanı sıra düşen kaşlar da botoksla kaldırılabiliyor, istenmeyen mimikler durdurulabiliyor ve çene asimetrileri düzeltilebiliyor. 3-7 yıl arasında gençleşme sağlayabiliyor.


  Nasıl uygulanıyor?
  Küçük iğnelerle kas dokusuna uygulama yapılan bu estetik uygulama ortalama 5-15 dakika sürüyor. Etkisi 3’üncü gün başlıyor 7-10 günde tam olarak görülüyor. Yapılan doz ve kişisel faktörlere bağlı etkisi minimum 4, maksimum 6 ay sürüyor.

   

  Şakak ve alına dolgu desteği
  Su tutma ve dolgunluk oluşturma özelliği olan maddelerden yapılan dolgular içeriklerine göre belli bir sürede etki gösteriyorlar ve sonrasında tamamen vücuttan atılıyorlar. Şakak ve alındaki çökmelere, burun-dudak sınırlarındaki yağ kaybına bağlı eksikliklere, dudak ve göz altındaki dokusal eksikliklerin yerine konmasında yararlı oluyorlar. Bu yöntemle dudakların hacmi artırılıyor, konturu yeniden belirleniyor ve nemlenmesi sağlanıyor. Göz altındaki doku eksikliklerine bağlı oluk şeklindeki boşluklar doluyor. Şakakta ve alın ortasındaki çökmeler oval bir dolgunluğa kavuşuyor. Dolgu 5-7 yıl daha genç görünmenizi sağlayabiliyor. Dolgu cinsine göre etkileri 4 ay ile 24 ay arasında devam ediyor.


  Nasıl uygulanıyor?

  Hazır formatta gelen ürünler her bölgeye özel hazırlanmış oluyor. Bunlar ince bir enjektör ucuyla deri ve deri altına enjekte ediliyor. Lokal anesteziyle birlikte uygulanabilen işlem ortalama 15-20 dakika sürüyor.


  Yağdan kök hücre 8 yıl gençleştiriyor

  Yağdan elde edilen kök hücre uygulaması kişinin kendi yağından elde ediliyor. Yağ enjektörle çekiliyor, daha sonra laboratuvar ortamında işlemden geçiriliyor. Amaç kök hücreyle ciltte kollajen sentezi ile yenilenmeyi hızlandırmak. Bu yöntemle göz altları, alın, yanaklar ile burun bölgelerinde dolgunluk elde ediliyor. Bu sayede yüz çok daha genç ve dinlenmiş bir görünüme kavuşuyor. Yağdan kök hücre 3-8 yıl daha genç görünmeyi sağlıyor. Kök hücre enjeksiyonun bir kez yapılması yeterli geliyor.


  Nasıl uygulanıyor?
  Lokal anestezi altında uygulanan bu yöntemde vücuttaki karın, uyluk ve kalça gibi yağ içeren alanlardan özel metal kanüller, yağ toplama sistemleri veya enjektörlerle yağ alınıyor. Ardından bu yağ süzülüyor ve çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra elde edilen kök hücreler özel enjektörlerle ihtiyaç duyulan alanlara enjekte ediliyor. İşlem ortalama 20-40 dakika sürüyor.


  Göz kapağı estetiği görme alanını genişletiyor

  İlerleyen yaşla birlikte özellikle üst göz kapağındaki sarkma ve kırışıklar çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Örneğin makyaj yaparken güçlük çekiliyor, görme alanı azalıyor, göz rengi daha koyu görünüyor ve alında kırışıklık oluşuyor. Ayrıca yüzde aşırı yorgun ifade oluşuyor. Göz kapağı estetiği görme alanını genişletiyor, daha dinç görülmeyi sağlıyor, sarkma miktarına göre alındaki kırışıklıkları gideriyor veya hafifletiyor. Göz kapağı estetiği, 5-7 yıl daha genç görünmenize olanak veriyor. Etkisi de 7-10 yıl kadar sürüyor.


  Nasıl uygulanıyor?
  Lokal anestezi altında üst kapaktaki sarkan deri ve ihtiyaç varsa yağ dokusu alınıyor. Bu estetik işlem ortalama 30 dakika sürüyor. 3 gün sürecek bir bantla kesi kapatılıyor. Ardından bantlar çıkarılıyor.


  Somon DNA’sı ile yüzünüze renk getirin

  Somon DNA’sı estetiği, aminoasit ürünlerinden biri olup hazır preparat olarak sunuluyor. Bu tür estetik ürünler, vücutta üretilmeyen ancak dışardan alınması gerek aminoasitleri yoğun bir şekilde cilde vererek derideki kollajen senteziyle yenilenmeyi hızlandırıyor. Bu estetik dokunuşlar güneş lekelerinin azalması, ciltteki gözeneklerin küçültülmesi, cildin pembeleşmesi ve daha berrak hale gelmesinde etkili oluyor. Somon DNA’sı ile 3-8 yıl daha genç görünmek mümkün olabiliyor. Bu estetik uygulama kişiye göre değişmekle birlikte her yıl tekrar edilmesi halinde yaşlanma sürecini yavaşlatıyor.


  Nasıl uygulanıyor?
  Somon DNA estetik, lokal anestezi altında gerekli alanlara enjeksiyonla uygulanıyor. İşlem ortalama 20-40 dakika sürüyor. Bu estetik yöntem 1 ay arayla 3 kez uygulanıyor.

   

  Video: Botoksun etkileri yüzünüze böyle yansıyor!

   

   

  İlginizi çekebilir

  Cildiniz genç kalsın istiyorsanız...

  Kışın tercih edilen estetik operasyonlar

  Göz çevresi kırışıklıkları için...

  Geçici dolgu çeşitleri nelerdir?

  Sağlıklı yaşlanmada beslenmenin önemi


  Paylaş
En Çok Görüntülenen Bilgiler