SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

TÜRKÇE ENGLISH

Alo Acıbadem 444 55 44
FOR INTERNATIONAL PATIENTS

Yönetim Kurulu

MEHMET ALİ AYDINLAR

Yönetim Kurulu Başkanı

1981 yılında Mali Müşavir olarak iş hayatına başlayan Sn. Aydınlar, 1991 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne adım attı. 1998 yılında Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Fahri Doktora unvanını aldı. 2006 yılında Ekonomist Dergisi'nin düzenlediği "Yılın İş İnsanı" anketinde "Yılın Erkek Girişimcisi", Dünya Gazetesi ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından “Yılın İşletmecisi” seçildi. Referans Gazetesi aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nu “Türkiye’nin En Hızlı Balığı” seçti. Sn. Aydınlar 2007, 2009 ve 2010 yıllarında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından "Sağlığa En Çok Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi" ödülüne layık görüldü. 2008 yılında Hastane Dergisi tarafından “Sağlık Yönetimi Onur Ödülü”nü aldı. 2010 yılında TMMB Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Sn. Aydınlar, spora katkıları nedeniyle 2011 yılında “Yılın Spor Adamı” ödülünü aldı.

HATİCE SEHER AYDINLAR

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Galatasaray Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başlayarak sağlık sektörüne girdi. Sn. Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

DR. TAN SEE LENG

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Tan See Leng, IHH Healthcare Berhad'ın ve şirketin en büyük iştiraki olan Parkway Pantai Ltd.'in operasyonlarının stratejik yönetimi ile liderliğini yürütüyor. Dr. Leng, Nisan 2012’de IHH Healthcare Berhad’ın İcra Kurulu Üyesi, Ocak 2014’te de Genel Müdürü görevine atandı. Parkway ve Pantai'ye katılmadan önce Singapur'da özel bir sağlık hizmetleri grubu kurdu. Sağlık hizmetleri sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan Dr. Tan See Leng, aynı zamanda Singapur Sağlık Bakanlığı’nın muhtelif sağlık komisyonlarında da fiilen görev alıyor. Ağustos 2011 ile Aralık 2012 tarihleri arasında Duke-NUS Singapur Tıp Fakültesi Yüksek Lisans Programı, Eğitim Kürsüsü'ne İlintili Öğretim Üyesi olarak atanan Dr. Leng, Ocak 2013 ile Aralık 2015 dönemini kapsayan süre için yeniden atandı. Singapur National University'den tıp lisansı, yüksek lisansı (Aile Hekimliği) ve cerrah lisansı (MBBS) bulunan Dr. Leng’in ayrıca Chicago Üniversitesi Booth İşletme Fakültesi'nden işletme yüksek lisansı bulunuyor.

BHAGAT CHİNTAMANİ ANİRUDDHA

Yönetim Kurulu Üyesi

Bhagat Chintamani Aniruddha ("Chinta Bhagat"), Khazanah Nasional Berhad ("Khazanah") Yatırım Bölümü’nde Yönetici olarak çalışmaktadır. Mumbai ofisi yöneticisi olan Chinta, sağlık sektörünü yönetmektedir. Chinta, Khazanah’a katılmadan önce 6 yılı yönetici ortak olarak toplam 14 sene McKinsey & Company’nin Singapur ofisinde çalışmıştır. Ana yatırımcı ilişki ve uygulamaları konusunda uzmanlığı bulunan ve çeşitli ülkelerin varlık fonuna, özel sermaye şirketi ve aile şirketlerine hizmet veren Chinta, aynı zamanda Asya’da birçok hastaneyle çalışarak sağlık sektöründe de öncü bir isim haline gelmiştir. Chinta Bhagat, McKinsey’nin kurumsal yönetim hizmetini oluşturarak uzun süre bu operasyonu yönetmiştir. McKinsey’e katılmadan önce Hindistan’daki bir mühendislik ve inşaat firmalarında çeşitli görevlerde bulunan Chinta, daha sonra burada CEO’luğa kadar yükseldi. Chinta Bhagat’ın aynı zamanda yükek mimarlık yetkinliği de bulunmaktadır. Ayrıca INSEAD Business School’dan İşletme yüksek lisansı bulunmaktadır.

TAKESHI SAITO

Yönetim Kurulu Üyesi

Takeshi Saito lisans diplomasını Siyaset Bilimi alanında Japonya’daki Keio Üniversitesi’nden aldı. Yüksek lisansını Northwestern Ünüversitesi’nde Kellogs School of Management’ta yaptı. Takeshi Saito 1995’te Mitsui & Co., Ltd (“Mitsui”) şirketinde başladığı profesyonel kariyerinin büyük bir kısmını sağlık alanında geçirdi. Finans Bölümündeki 2 senenin ardından Farmasötik Departmanı’nın başına geçti. 2004 yılında MBA eğitimini tamamlamasının ardından Mitsui’nin ABD ayağında Kurumsal Planlama Direktörü olarak kimyasallar, doğal kaynaklar, tüketici hizmetleri ve bilgi teknolojileri sektörlerinden sorumluydu. Mitsui ABD’deki görevi sırasında burada bir sağlık departmanı kurulmasında ve sektörde lider bir hekimlik hizmetleri yönetimi şirketine yatırım yapılmasına öncü oldu. Takeshi Saito, 2007 senesinde Mitsui’nin (adı 2008’de Tıbbi Hizmetler Bölümü olarak değişecek olan) Yaşam Bilimleri bölümünde Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü oldu. Bu görevi sırasında Japonya’daki en büyük ilaç zincirlerinden birine yapılan yatırımı yöneten Sn. Saito, ayrıca yeni açılan bu bölümün 10 yıllık planlamasını da yaptı. 2009 yılında direktör pozisyonuna terfi eden Sn. Saito, IHH yatırımını yönetti ve buradan geçici görev ile Parkway Group Healthcare’in Stratejik Planlama Bölümü’ne başkan yardımcısı olarak atandı. Parkway Group Healthcare’deki geçici görevinden sonra Mitsui’ye Tıbbi Hizmetler Bölümü Hizmet Sunuculardan Sorumlu Genel Müdürü olarak dönen Sn. Saito, IHH ve IHH iştiraklerinin yönetim kurullarında da görev yapmaktadır.

SHIRISH MORESHWAR APTE

Yönetim Kurulu Üyesi

Shirish Moreshwar Apte, bankacılık ve finans alanında oldukça kapsamlı deneyime sahip. Kariyerine, 1981 yılında Hindistan’da Citibank’da bankacılık yaparak başlayan Apte, Citibank/Citigroup bünyesinde, Londra (1993-1997), Polonya (1997-2003), Londra (2003-2009), Hong Kong (2009-2011) ve Singapur’da (2011-2013) çeşitli görevlerde bulundu. Citibank/Citigroup’daki 32 yıllık kariyeri süresince Apte, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika (CEEMEA) ve Asya Pasifik’i kapsayan büyümekte olan piyasalarda çalıştı.

Hindistan’da, Citi’nin Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı bölümünün başında görev alan Apte, Citibank Polonya’da CEO’luk yaptı ve CEEMEA’nın ve Asya Pasifik’in ilk bölgesel CEO’su oldu. 2008-2012 yılları arasında Citigroup idari ve operasyon komiteleri üyesi olan Apte, aynı zamanda grubun işletme uygulamaları komitesine de başkanlık yaptı. 2014 yılında, Asya Pasifik Bankacılık Departmanı başkanı olarak Citigroup’dan emekli olan Apte, şu anda Citibank Japonya Ltd., Avustralya Commonwealth Bankası, Singapur Bankacılık ve Finans Enstitüsü ve Bank Handlowy Polonya denetleme kurulu dahil olmak üzere pek çok yönetim kurulunda görev almaktadır.

MUSTAFA ERÖĞÜT

Yönetim Kurulu Üyesi

ABD, Ithaca College'de İşletme Yönetimi, Yönetim Konsantrasyonu lisans ve İşletme Yönetimi, Spor Yönetimi Konsantrasyonu yüksek lisans (MBA) bölümlerinden mezun olan Mustafa Eroğüt, 8 yıldır üst düzey seviyede aktif spor yöneticiliği yapmakta, ayrıca spor ve gençlik organizasyonlarında sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürmektedir. Kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Geliştirme Akademisi'nde İdari Koordinatör olarak başlayan Eröğüt, sırasıyla İBB Profesyonel Futbol Takımı İdari Müdürlüğü, BAKER TILLY GÜRELİ Denetim Asistanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Departmanında Direktörlük ve Futbol Direktör Yardımcılığı yaptı. Eröğüt halen İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü İcra Direktörü, Türkiye Kulüpler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca UEFA Gençlik ve Amatör Futbol Komitesi üyesidir.

LOW SOON TECK

Yönetim Kurulu Üyesi

Low Soon Teck, 1991 ila 1993 arasında Singapur’da butik bir firmada avukatlık yapmış ve bu dönemde kurumsal hukuk ile banka hukuğuna odaklanmıştır. Daha sonra 1994’te Hong Kong’da bulunan Kuok/Kerry Grubu’na katılmış, South China Morning Post’u yayınlayan SCMP Grup’un Çin Operasyon Direktörlüğü’nün de dahil olduğu farklı kıdemli pozisyonlarda görev yapmıştır. SCMP’deki sorumlulukları iş geliştirme, gazete basımı ve tiraj operasyonları ve bir perakende mağaza zincirinin yönetimini kapsamaktaydı. Low Soon Teck, 2005’te Singapur’a geri dönmüş ve Kuok Yağ ve Tahıl Özel Ltd. Şti.’de Grup Finansal Müfettişi olarak çalışmaya başlamıştır. Bu şirket daha sonra 2006’da Wilmar Uluslararası Ltd. Şti. ile birleşmiştir. Wilmar’da 2009’a kadar Hazine Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Daha sonra Kuok/Kerry Grup’un offshore denizcilik kolu olan PACC Offshore Hzmetleri Holding’e Finans Direktörü olarak atanmıştır. 2013’te bir emtia tedarik zinciri yönetimi firması olan RCMA Grup’a Finans Direktörü olarak katılmış ve 2015’e kadar burada görev yapmıştır. Finans, hukuk ve genel yönetim alanında lider rollerde bulunduğu 20 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Low Soon Teck, 10 Ocak 2016’da IHH Healthcare Berhad Grup Finans Direktörü görevini üstlenmiştir. National University of Singapore Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve University of Chicago, Booth School of Business’da İşletme yükserk lisansı yapmıştır.

ROSSANA ANNIZAH BINTI AHMAD RASHID

Yönetim Kurulu Üyesi

2012 yılında IHH Healthcare Berhad’ın Yönetim Kurulu’na atanan Rossana Annizah Binti Ahmad Rashid, IHH'nin ortağı olan Acıbadem Sağlık Yatırımları Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu ve Yönetim Komisyonu üyesidir. Ayrıca IHH'nin dolaylı bir iştiraki olan Parkway Trust Management Limited'in ("PTM") Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğini de üstlenmektedir. PTM, Singapur Menkul Kıymetler Ticaret Limited Şirketi'nde listelenen Parkway Life Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nı yönetmektedir. Rossana, 2016 yılında Malezya'da Jardine Matheson Şirketler Grubu'nun Ülke Başkanı olarak atanmasından sonra, Jardine Matheson Grubu'nun bir üyesi olan ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak Dönüşüm ve Taşıma Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır. Aynı zamanda Yatırım Paneli ve Malezya Çalışan Sağlayıcı Fonu Yatırım Paneli Risk Komitesi üyesidir. Mayıs 2017'de Celcom Axiata Berhad'ın Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.