SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Navio Diz Robotu

Portatif bir cihaz olan Navio Diz Robotu, birden fazla kontrol mekanizmasıyla kemiğin, implantasyona hassas bir şekilde hazırlanması sürecinde cerraha gerekli tüm anatomik verileri sağlar.

Hangi hastalıklarda kullanılır?

Travmatik ve/veya kendiliğinden gelişen (primer) diz kireçlenmelerinin güncel tedavi şekillerinden biridir. Navio Diz Robotu, dizin tümünün değiştirilmediği diz protezlerinde kullanılır.

Nasıl uygulanır?

Operasyon sırasında hastanın anatomisi dijital ortama yüklenir. Hastaya özel bu 3 boyutlu veri, cerrah tarafından bilgisayar üzerinde işlenerek hastaya uygun boyutta protez parçalarının (komponentlerinin), hastanın anatomisine uygun şekilde yerleştirilmesini sağlar. Cihaz yazılım uygulamaları sayesinde, kişiye özel diz anatomik yapılarının yerini tespit ederek ve yumuşak doku dengesini matematiksel değerler ile görselleştirerek implantların en uygun ve en dengeli şekilde yerleştirilmesi için cerraha yardımcı olur.

Özellikleri nelerdir?

Gelişmiş 3 boyutlu teknolojisiyle, Navio cihazı hastanın anatomik özelliklerini sanal bir cerrahi plana çevirir. Bozuk kıkırdak dokularının standart mekanik tıraşlama planını, operasyon için daha hiçbir kesi yapılmadan (robotun bilgisayar ünitesi üzerinde sanal olarak) kontrol etme ve gerek olursa değiştirme olanağı sağlar. Operasyon sırasında geri dönüşü olmayan kesi ve tıraşlama hatalarını minimuma indirir.