SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Gamma Knife Perfexion

Beyin tümörlerinin cerrahi işleme gerek kalmaksızın tedavisi için kullanılan Gamma Knife Perfexion, radyocerrahi tedavisinde 'altın standart' olarak kabul edilir. Gamma ışınlarının kafatası içindeki tümöre yönlendirilerek hastanın tedavi edilmesini sağlar.

Hangi hastalıklarda kullanılır?

Gamma Knife Perfexion, AVM (doğuştan beyinde damar yumağı), beyin tümörleri ve fonksiyonel hastalıkların tedavisinde uygulanır. Ancak Gamma Knife Perfexion?ın kullanılabilmesi için tedavi edilecek tümörün çapının genellikle 3.5 cm'den küçük olması gerekir.

Nasıl uygulanır?

Hasta, cihazın masasına uzanır. 192 adet gamma ışını kaynağından çıkan ışın demetleri hastalıklı bölgede odaklanır. Gamma ışınları hastalıklı alanı güvenli ve güçlü bir şekilde etkiler.

Özellikleri nelerdir?

Gamma Knife teknolojisi, genel anestezi ve yoğun bakım gereksinimini ortadan kaldıran ve uygulaması birkaç saat süren bir tedavidir. Çevresindeki sağlıklı beyin dokusu önemsiz derecede düşük doz radyasyon alırken, hastalıklı dokunun yüksek doz radyasyonla tedavi edilmesini sağlar. Tek seans yapıldığı için hastaların çoğu, genellikle aynı gün evlerine dönebilir.

Hizmet Noktalarımız