SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Faruk Medical City
  • OTOPARKOTOPARKHastanemizde otopark bulunmaktadır.
  • CAFECAFEHastanemizde Cafe Aplus hizmet vermektedir.
  • ATMATMHastanemizde ATM bulunmaktadır.
  • KUAFÖRKUAFÖRHastanemizde kuaför bulunmaktadır.
  • İBADETHANEİBADETHANEHastanemizde ibadethane bulunmaktadır.
  • HELİPORTHELİPORTHastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Kuzey Irak’ın Süleymaniye kentinde 2014 Nisan ayından kapılarını açan Faruk Medical City, tıbbın birçok branşında hizmet sunan genel amaçlı bir hastane olarak konumlanıyor.

Faruk Holding tarafından 70 bin metrekare alan üzerine kurulan Faruk Medical City’nin işletme ve yönetimi Acıbadem Sağlık Grubu tarafından yürütülüyor. Hastane, Süleymaniye ve çevre illerin yanı sıra Irak’ın diğer bölgelerine de sağlık hizmeti sunuyor.

Faruk Medical City’nin sağlık kompleksinde, 210 hasta yatağı, 3’ü VIP süiti olmak üzere toplam 21 oda ve 120 tek kişilik hasta odası bulunuyor.

Hastane, 11 ameliyathaneye sahip. Ameliyathanelerin tüm teknik donanımı, IT (Information Technology) tabanlı ve dokunmatik ekranların bulunduğu bir sistem üzerinden yönetiliyor. Bu sistem ile kendi aralarında görüntülü ve/veya sesli görüşme sağlanabilen ameliyathanelerden 3 boyutlu veri aktarımı yapılabiliyor. Böylece ameliyatlar, 120 kişilik konferans salonundan canlı olarak da izlenebiliyor.

Hastanede 6’sı açık kalp cerrahisi, 6’sı genel yoğun bakım, 6’sı koroner yoğun bakım, 5 yeni doğan yoğun bakım yatağı ile yoğun bakım hizmetleri veriliyor.

Tıbbi Birimler

Hastanenin tıbbi branş ve hizmetleri arasında; Obezite Cerrahisi, Genel Cerrahi, Onkolojik Cerrahi, Kardiyoloji ve İnvaziv Kalp Hizmetleri (Anjiyo Laboratuvarı), Uyku Bozuklukları Merkezi, Beslenme ve Diyet Kliğini, Alerji ve İmmünoloji Kliniği, Göğüs Hastalıkları Kliniği ve Solunum Fonksiyon Laboratuvarı, Alerji Testleri yer alıyor.

Faruk Medical City’de Böbrek Nakli, Meme Sağlığı, Omurga Sağlığı, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı ve Kalp ve Damar Cerrahisi merkezlerinde multidisipliner yaklaşımla hastalara hizmet sunuluyor.

Medikal Cihazlar

Hastanenin medikal cihazları arasında DSA (Dijital Anjiyografi), Tüm Vücut MR, Flash CT 3D Tomosentezli Mamorafi cihazları yer alıyor. 

Çok Dilli Hizmet

Faruk Medical City’nin tıbbi hizmetlerinde İngilizce ana dil olarak kullanılırken, hastaların ihtiyacı halinde Arapça, Kürtçe (Sorani, Kırmançi lehçeleri), Türkçe, Fransızca tercüme destekleri veriliyor.

Medikal Cihazlar

DSA (Dijital Anjiyografi) TÜM VÜCUT MR FLASH CT EXCIMER LAZER
ENDOULTROSONOGRAFİ 3 BOYUTLU TOMOSENTEZ ÖZELLİKLİ DİJİTAL MAMOGRAFİ

Otopark

Faruk Medical City Hastanesinde, misafirler için ücretsiz otopark hizmeti veriliyor. Hastane kompleksinde 175 araçlık otopark alanı bulunuyor.

ATM

Faruk Medical City Hastanesinde Byblos Bank anlaşmalı ATM'ler bulunuyor.

Kafeterya

Hastanenin giriş katında hastalar ve yakınları için hizmet veren bir adet kafeterya yer alıyor.

Kuaför

Hastanede kuaför salonu bulunmuyor ancak hastalardan talep geldiği takdirde bu hizmet dışarıdan sağlanıyor.

İbadethane

Hastane içerisinde tüm din ve inanç mensupları için 1 adet kapalı ibadethane mevcuttur. Hastalara aynı zamanda dini hizmetlerden yararlanabilmeleri adına din görevlisi sağlama hizmeti de sağlanıyor.

Heliport

Hastanede Ambulans Helikopterlerin inişi için 1 adet helikopter pisti bulunuyor.