SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Bursa Hastanesi
  • ODALARODALARHastanemizde standart oda ve suit oda bulunmaktadır.
  • OTOPARKOTOPARKHastanemizde otopark bulunmaktadır.
  • CAFECAFEHastanemizde Cafe Aplus hizmet vermektedir.
  • ATMATMHastanemizde ATM bulunmaktadır.
  • KUAFÖRKUAFÖRHastanemizde kuaför bulunmaktadır.
  • İBADETHANEİBADETHANEHastanemizde ibadethane bulunmaktadır.
  • HELİPORTHELİPORTHastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.
  • ULAŞIMULAŞIMHastanemize nasıl ulaşabileceğinizi görmek için lütfen tıklayınız.

Anadolu’da ilk Acıbadem

Acıbadem Sağlık Grubu’nun İstanbul dışındaki ilk hastanesi olan Acıbadem Bursa Hastanesi, hasta kabulüne 2006 yılında başladı. Modern tıbbın her alanında hizmet veren hastane, onkoloji hizmeti ve ile böbrek ile karaciğer nakillerinin de yapıldığı Organ Nakli Merkezi’ni bünyesinde barındırıyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Bursa Hastanesi, SGK kapsamında; Acil, Doku ve Organ Nakli(Böbrek Nakli), Doku ve Organ Nakli (Karaciğer Nakli), Kardiyoloji, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji alanlarında hizmet sunuyor.

30.000 m² Kapalı Alan

Hastanenin 30.000 m²’lik kapalı alanı içerisinde; 67 yoğun bakım yatağı (koroner, yenidoğan, genel ve kalp damar cerrahisi yoğun bakım servisleri), 10 ameliyathane, 1 doğumhane, doğum yapılabilen LDRP odası,  acil durumlar için hastanede her an hazır bulundurulan hava ambulansı ve helikopter pisti bulunuyor. Böylece, farklı illerden gelen ve acil müdahale ihtiyacı olan hastaların vakit kaybetmeden tedaviye alınması mümkün oluyor. Acil serviste; ayrı ayrı müdahale, yeniden canlandırma ve gözlem odaları bulunuyor.

Medikal Teknolojiler

Hastanede Truebeam, 3 Tesla MR, 3 Boyutlu Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, Tüm Vücut MR, PET/BT, Da Vinci robotu, Flash CT, Rapidarc, 1.5 Tesla MR, 2 adet Lineer hızlandırıcı,  Gama Kamera, Dijital Floroskopi ve Dijital Panoramik Röntgen cihazları bulunuyor.

Tıbbi Birimler

Organ Nakli Merkezi ve Tüp Bebek Merkezi’ni bünyesinde bulunduran Acıbadem Bursa Hastanesi’nin tıbbi birimleri arasında Uyku Laboratuvarı, Obezite Kliniği, Ağrı Kliniği, Varis Kliniği, Hepatopankreatobilier Cerrahi Merkezi yer alıyor. Hastanede ayrıca Koroner ve DSA Anjiyo Salonu da bulunuyor.

Kimyasal Yaralanmalara Karşı Dekontaminasyon Odası

Bursa’nın bir sanayi kenti olması göz önünde bulundurularak, hastanede kimyasal ve nükleer yaralanmalar için özel bir dekontaminasyon odası yer alıyor. Bu odada kimyasal ve radyoaktif alanlara bulaşan hastalar dezenfekte edilerek arındırılıyor. Enfeksiyon şüphesiyle acile gelen hastalar için de özel olarak tasarlanmış bir izolasyon odası hizmet veriyor.

Kapalı Yoğun Bakım Sistemi

Hastanenin kapalı yoğun bakım sistemi ile hastalar, hasta mahremiyetini koruyacak şekilde, ayrı ve kapalı odalarda kalıyor. Gün ışığı alan bölümler ve teknik alt yapısı uygun olan odalar, yoğun bakım hastaları için ayrılıyor. Acıbadem Bursa Hastanesi Yenidoğan Ünitesi’nde ise; 5 kuvöz, 7 açık yatak, 1 transport kuvöz, 7 solunum cihazı, 3 fototerapi (1 tanesi tünel fototerapi) cihazları ile 12 normal bebek yatağı servis veriyor.

Özellikli Merkezler

Onkoloji Merkezi Organ Nakli Merkezi Tüp Bebek Merkezi Kalp Sağlığı Merkezi
Meme Sağlığı Merkezi

Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde birçok tıbbi birimi tek bir çatı altında toplayan "multidisiplinler" yaklaşımla tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı Özellikli Merkezler bulunmaktadır.

Medikal Cihazlar

TRUEBEAM da VINCI  PET CT TÜM VÜCUT MR
FLASH CT 3 BOYUTLU TOMOSENTEZ ÖZELLİKLİ DİJİTAL MAMOGRAFİ DSA (Dijital Anjiyografi) 3 TESLA MR

Odalar

Farklı İhtiyaçlara Özel Odalar

Hasta ve hasta yakınlarının farklı ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış odalar bulunmaktadır. Tüm odalarımızda, hasta ve yakınlarının konforunu artıracak yerli yabancı kanalların izlenebileceği televizyondan internet hizmetine, hastaya özel diyet menüsünden gazete-dergi servisine kadar tüm ihtiyaçlara özel hizmetler sunulmaktadır.

Lüks Oda Standart Oda

Otopark

Geniş bir otoparkı bulunan Acıbadem Bursa Hastanesi'nde, ücretsiz otopark hizmeti verilmektedir.

ATM

Acıbadem Bursa Hastanemizin acil servis girişi'nde Garanti Bankası ATM'si bulunmaktadır.

Kafeterya

Lezzetin Adresi: CafeAPlus

Bursa CafeAPlus, Türk ve dünya mutfağının zengin çeşitliliğini geniş ve ferah ortamında misafirlerine sunmaktadır. Diyet yemek çeşitleri, mevsime göre balık çeşitleri, zengin kahvaltı seçenekleri, birbirinden farklı pasta ve tatlılarının yanı sıra küçük misafirlerini düşünerek hazırladığı çocuk menüsüyle her yaştan kişinin damak tadına hitap etmektedir. CafeAPlus, geniş ve ferah oturma alanı, tasarımı, hizmet kalitesi ve güler yüzlü çalışanlarıyla misafirlerinin mümkün olduğunca kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamaktadır. Aplus menüsü için tıklayınız.

Kuaför

Hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurulan Acıbadem Bursa Hastanesi'nde profesyonel bir ekip tarafından kuaförlük hizmeti de sunulmaktadır.

Kadın ve erkeklere yönelik tüm saç ve bakım hizmetlerinin sunulduğu kuaför salonu hafta içi 08:00 - 18:00; cumartesi günleri 08:00-14:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Hastalığı nedeniyle kuaför salonuna gelemeyen misafirler, kuaförlük hizmetini odalarında da alabilmektedir. Hastanemizde doğum yapan annelere özel, bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz fön çekimi yapılmaktadır.

Kuaförlük hizmetlerimizden yararlanmak ve randevu almak için 0 224 270 41 36 arayabilirsiniz.

İbadethane

İbadethanelerimiz hastanemizin 3B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

Heliport

 Hastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Ulaşım

Şehir Merkezinden Geliyorsanız

Bursa İzmir yoluna giriniz. Orhaneli Kavşağı'nı geçiniz. Sağ taraftan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı bağlantı yoluna girerek Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na giriniz. İlk trafik lambalarından sola dönünüz.


Mudanya Yolu Üzerinden Geliyorsanız

Esentepe Kavşağı'ndan geçiniz Fatih Sultan Mehmet Bulvarı bağlantı yoluna giriniz. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde bulunan üçüncü trafik ışıklarından sağa dönünüz.


Görükle-İzmir Yolu Üzerinden Geliyorsanız

Küçük Sanayi Kavşağını geçiniz. Sağ tarafta Fatih Sultan Mehmet Bulvarı köprüsü bağlantı yoluna giriniz. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na girdikten sonra ilk trafik lambalarından sola dönünüz.


Yalova Yolu Üzerinden Geliyorsanız

Yalova Bursa yolu üzerinden çevre yoluna giriniz. Çevre yolu bitiminden İzmir yoluna giriniz. Carrefoursa'yı geçiniz. Orhaneli Kavşağı'nı geçiniz. Sağ taraftan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı bağlantı yoluna girerek Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na giriniz. İlk trafik lambalarından sola dönünüz Bursa 'ya geldikten sonra İzmir tabelalarını takip ederek İzmir yoluna çıkın. İzmir yolu üzerinde sol tarafta bulunan Carrefouru geçtikten sonra yaklaşık 400 metre devam edin. Üst geçidi geçmeden sola dönün.

Uyarılar

Çiçek: Çiçekler enfeksiyon taşıma risklerine karşı hasta odalarına ve katlara kabul edilememektedir. Görevlilerimiz tarafından alınan çiçekleriniz taburcu olurken size teslim edilir.

Ziyaret Saatleri: Ziyaret saatlerimiz her gün 10.00-22.00 arasındadır. Olası sağlık risklerini düşünerek lütfen 6 yaşın altındaki çocukları ziyaretçi olarak kabul etmeyiniz.

Refakat: Hastalarımıza sadece 1 refakatçi eşlik edebilir. Saat 22.00'den sonra odada bulunan ziyaretçiniz refakatçi kabul edilir.

Sigara: Hastanemizin iç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.

 

Hastanede düşmelerden korunma bilgisi için tıklayın...